Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo

0
629

İşte sizlere çok kolay ve çok lezzetli bir tarif daha.Fıstıklı Frambuazlı SemifreddoFarklı ve pratik lezzetler arayanların çok beğeneceği bu tarifimizle; sevdiklerinizi çok ama çok şımartacaksınız.

Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo Malzemeleri:

200 gr beze

50 gr Antep  fıstığı

150 gr frambuaz

2 paket krem şanti

2 su bardağı süt

Çikolata Sos Malzemeleri:

150 gr bitter çikolata

1 paket krema

Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo Yapılışı:

Geniş bir kabın içerisine elinizle bezeleri fındık büyüklüğünde kırarak koyun. Ardından Antep  fıstığını ilave edin ve karıştırın. 2 paket krem şantiyi bir başka kabın içerisinde süt ile çırpın. Çıpılmış şantiyi bezelerin olduğu kabın içerisine ilave edin ve iyice karıştırın. 100 gram frambuazı da bezelerin olduğu kabın içerisine ilave edip, frambuazları çok ezmeden karıştırın. Baton  bir kek kalıbının içerisini streç film ile kaplayın. Elde ettiğiniz bezeli semi freddo malzemesini kalıbınızın içerisine dökün. Aralarda boşluk kalmaması için döktükten sonra üzerini hafifçe bastırın ve bu şekilde derin dondurucuya atın. 2-3 saat kadar dondurun.

Çikolata Sos:

Bir tencere içerisinde kremayı ısıtın. Kaynamaya yakın çikolatayı ilave edin ve sos kıvamını alıncaya kadar iyice karıştırın.

Sunum Zamanı:

Semifreddoyu dondurucudan alıp servis tabağı veya pasta standına ters  çevirerek çıkartın.Üzerindeki streç filmi  alın. Enine dilimleyerek frambuaz ve  çikolatalı sos ile süsleyip servis edin.

Afiyet olsun.

Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo

Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo

Fıstıklı Frambuazlı Kolay Semifreddo

Fıstıklı Frambuazlı Kolay Semifreddo

Fıstıklı Frambuazlı Pratik Semifreddo

Fıstıklı Frambuazlı Pratik Semifreddo

Frambuazlı Semifreddo

 Frambuazlı Semifreddo

Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo

Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo yapılışı. Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo resimleri. Kolay Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo tarifleri. Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo nasıl yapılır. Oktay Usta Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo. Pratik Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo. Ardanın mutfağı Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo. Nurselin mutfağı Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo. İlginç, değişik Fıstıklı Frambuazlı Semifreddo sunumları

Bir önceki yazımızda , bir sonraki yazımızda ise tarifleri verilmektedir. Tariflerde kullanılan ölçüler

Tarimizi beğendiyseniz bize destek olmak için paylaşım yapabilirsiniz.

Yorumu gönder