Parlak Saçlar İçin Vusla Kara Sarımsak Tarifi

0
562

Saçlar gerek erkeklerin olsun gerek bayanların olsun en önemli unsurlarından biridir ve saç bakımı için bu uğurda sağdan soldan kulaktan duyma laflar ile çok fazla hareket etmektedirler. Bu gibi durumlarda da yanlış saç bakımı gerçekleştirme imkanı daha yüksektir ve farkında olmadan saçınıza daha fazla zarar verirsiniz. Bunun yerine vusla kara sarımsak kullandığınız zaman hem doğru sonuçlar alırken hem de saçınıza zarar vermeyeceğinize emin olursunuz. Kötü görünen saçlar bir çok konuda kişileri olumsuz etkilemektedir ve özellikle cansız ve bakımsız görünen saçlar kişinin o gününü tamamen baltalayabilmektedir. Ancak bu uğurda da doğru olmayan yöntemlerden uzak kalmanız da gerekmektedir. Saç bakımında yapılan yanlışlardan size bu yazımızda bahsederek saçlarınızın daha da kötü görünmesini engellemenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Zayıf ve bakımsız saçların en temel belirtisi yetersiz beslenmeden kaynaklanmaktadır. Saçlar ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri alamadığı zaman zayıf ve bakımsız kalır ve bu yüzden de etkisiz sonuçlar doğmasına neden olursunuz. Bu gibi bir durumda vusla kara sarımsak kullandığınız zaman saçınızın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlayabilirsiniz ve zayıf ve bakımsız saçlardan uzaklaşmaya vusla ile başlarsınız. Beslenmenin saçlar ile ne ilgisi var diye düşünmemelisiniz. Saçlar yediklerimizden de vitamin ve mineral almakta ve saçın canlılığını kazandırmaktadır. Bu yüzden bunu besinler ile sağlayamadığınızı düşünüyorsanız mutlaka vusla kara sarımsak kullanmayı denemelisiniz ki saçlarınız daha canlı ve daha güçlü bir hal alabilsin. Vücutta yeterli miktarda vitamin ve mineral bulunmaması sonucunda sağlıksız saçlar sizin her zaman kaderiniz olacaktır. Ama artık içerisinde tüm vitamin ve mineralleri barındıran bir şampuan ve serum paketine sahip olacağınız için hiç bir sorun yaşamadan harika görünümlü saçlara sahip olabileceksiniz.

Yapılan en kötü hatalardan biri de günü kurtarmaktır. O günü kurtarmak ya da bir nevi o gün her zamankinden farklı ya da güzel görünmek için uyguladığınız işlemler saçınıza en çok zararı veren uygulamalardır. Bu uygulamalar da fön, saç düzleştirici gibi yüksek ısı vererek saçı şekillendirmeye yarayan mekanizmalardır. Aslında vusla kara sarımsak yorumları incelediğiniz zaman bu tarz işlemlere hiç gerek duymayacağınızı görebilirsiniz. Çünkü düzenli bir saç bakımı yaptığınız zaman saçlarınız dolgun, canlı, parlak ve güçlü görüneceği için gereksiz işlemler yapmanıza gerek kalmadan saçlarınızı yıpratmaya son verebileceksiniz. Saçın pek sevmediği unsurlardan biri de yüksek ısıdır ve ne kadar yüksek ısıya maruz kalırsa saçlarınız o kadar kırılgan ve cansız bir hal alır. Bu yüzden bu tarz uygulamalardan uzak kalmanız gerekmektedir. Bu durumda akla gelen saç kurutma makineleridir. Elbette saç kurutma makineleri de saça zarar verebilir ancak doğru bir kullanım yaparsanız saçınız bu zararı görmeyecektir. Nasıl mı ? Öncelikle banyo sonrasında önce havlu ile saçlarınızı kurutmanız gerekmektedir. Saçlarınızdaki ıslaklık hafifledikten sonra ise küçük ısı ayarında ve mümkün oldukça saçınızdan uzak tutarak kurulama yapabilirsiniz. Banyodan direk çıkar çıkmaz ıslak saçlarınızı havlu ile hafifletmeden yüksek ısıda saçlarınızı kurulamaya çalışırsanız saçlarınıza zarar vermiş olursunuz. Özellikle vusla kara sarımsak kullandıktan sonra kesinlikle fön makinesini doğru uygulama şekline göre kullanmaya özen gösteriniz.

Bir önceki yazımızda , bir sonraki yazımızda ise tarifleri verilmektedir. Tariflerde kullanılan ölçüler

Tarimizi beğendiyseniz bize destek olmak için paylaşım yapabilirsiniz.

Yorumu gönder